Tuotteet

Kananmunivalot, himmennettävä Triac
● Erityistä hävittämistä ei vaadita, kuten elohopeaa sisältävien pienloistelamppujen tapauksessa, LEDit ovat kierrätettäviä.
● Valon laatu on paljon parempi.
● CE-, RoHS-, FCC-sertifioitu ja 5 vuoden takuu.
● Kolme värilämpötilaa, lämmin valkoinen, kylmä valkoinen, neutraali valkoinen – sekä kirkkaissa että himmeissä putkissa.
● Elinikä on 50,000 tuntia.

Teollisessa siipikarjantuotannossa käytetään usein munivia valoja. Ne toimivat kuitenkin hyvin pienille takapihaparville, jotka tarvitsevat ympärivuotista munatuotantoa. Kanankopan valot on mahdollista asettaa ajastimeen toistamaan luonnonvalon kiertokulkua.
Kuinka paljon valoa kanat kuitenkin tarvitsevat munien tuottamiseen? Parhaan munantuotannon saavuttamiseksi kanat tarvitsevat vähintään 14–16 tuntia valoa päivittäin. On kuitenkin ratkaisevan tärkeää tehdä tutkimus tietyn rodun tarvitseman valon tarkan määrän määrittämiseksi.
Lisäksi saatavilla on useita erilaisia munivia valoja. Jotkut ovat pitkäikäisiä ja energiatehokkaita LED-valoja. Toiset ovat loisteputkia tai hehkulamppuja. Valitsemasi valon tyyppi riippuu ainutlaatuisista vaatimuksistasi.
Tuotteen Kuvaus
| Tehoa | 9W 18W 23W 25W |
| Koko | 60cm 120cm 150cm |
| Värilämpötila (CCT) | 2600-2800K, 3900-4200K |
| Valotehokkuus (LM/W) | 120LM% 2fW 140LM% 2fW 160LM% 2fW |
| Värintoistoindeksi (Ra) | >90 |
| PF | >0.90 |
| Säteen kulma | 180 astetta |
| Vedenkestävä | IP65 IP67 |
| Materiaali | Alumiininen Body+ PC-kansi |
| Tulojännite (V) | Triac-himmennettävä 220V AC tai 110V AC, 0-10V Himmennettävä AC85-265V |
| Elinikä (tuntia) | 50000 |
| Takuu | 5 vuotta |
| Led siru | Epistar 2835 |
| Ominaisuus |
välkkymätön |
Lisätietoja

Sovellus
1. Haudontavaihe: Luonnollisen auringonpaisteen jäljittelemiseksi kanan valaistus tulisi säilyttää tasaisena koko tämän elämänvaiheen ajan noin 24 tuntia vuorokaudessa. Valaisimien ja maan välisen etäisyyden tulee olla 18–24 tuumaa.
2. Kasvuvaihe: Tämän vaiheen aikana valaistusta tulee vähentää asteittain 24 tunnista 15 tuntiin joka päivä. Valon voimakkuutta suositellaan pitämään välillä 10–15 luksia, jotta linnut eivät rasittaisi stressiä ja edistävät höyhenten kehitystä.
3. Tuotantovaihe: Noin 14–16 tunnin ajan joka päivä, valaistus tulee pitää 15-20 luxin valotasolla. Muniville kanoille tämä on kriittinen aika, ja valo on kriittinen munatuotannon hallinnassa.



Suositut Tagit: kanojen munimisvalot triac-himmennettävällä, Kiina, toimittajat, valmistajat, tehdas, osta, hinta, paras, halpa, myytävänä, varastossa, ilmainen näyte







